Szanowni Państwo,

dzisiaj (15 czerwca) ruszyło głosowanie na projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. To dziesiąty raz, kiedy mieszkańcy Warszawy mogą decydować, na co przeznaczyć środki z budżetu naszego Miasta. Głosowanie potrwa do 30 czerwca.

Bardzo liczymy na to, że w tej jubileuszowej, 10. edycji budżetu obywatelskiego przyłączycie się Państwo do akcji informacyjnej i pomożecie nam dotrzeć z tą informacją do jak największej liczby warszawiaków i warszawianek i zachęceniu ich do zagłosowania na najciekawsze i najbardziej potrzebne im projekty.

Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy Warszawy mają realny wpływ na to, jak zmienia się ich okolica. To okazja do pochylenia się nad otaczającymi nas potrzebami i wpłynięcia na rozwój nie tylko swojej okolicy, ale także całego miasta. Wierzymy, że budżet obywatelski może być cennym narzędziem wykorzystywanym w pracy wychowawczej. Zaangażowanie uczennic i uczniów we współdecydowanie o swoim otoczeniu wspiera kształtowanie postaw obywatelskich. Udział w głosowaniu może wziąć każdy mieszkaniec Warszawy – nie trzeba być zameldowanym ani pełnoletnim.

Do wyboru są dwie formy głosowania: papierowo w urzędzie dzielnicy oraz przez internet na stronie bo.um.warszawa.pl. Tutaj również można zapoznać się z opisami wszystkich projektów poddanych pod głosowanie – zarówno z propozycjami ogólnomiejskimi, jak i dzielnicowymi.

W tej edycji mieszkańcy Warszawy mają do dyspozycji ponad 101 milionów złotych i mogą wybierać spośród 1183 propozycji – 1065 dzielnicowych oraz 118 ogólnomiejskich.

O tym jakie pomysły zostaną zrealizowane w 2024 roku przekonamy się już 13 lipca, kiedy po policzeniu głosów, ogłoszone zostaną wyniki tegorocznego głosowania.

Więcej informacji o warszawskim budżecie obywatelskim można znaleźć na stronach internetowych:

Strona Główna – Budżet obywatelski (um.warszawa.pl)

https://bo.um.warszawa.pl/

oraz na profilu Budżet obywatelski w Warszawie na Facebooku

Budżet obywatelski w Warszawie