Witamy na stronie internetowej przedszkola nr 406 w Warszawie. Nasze przedszkole mieści się  w dzielnicy Bemowo przy ulicy Juliusza Kaden – Bandrowskiego 8 na parterze w części spółdzielczego budynku mieszkalnego na osiedlu Bemowo IV. Istniejemy od 1.09.1987 r.

W przedszkolu są trzy grupy:
I – trzylatki, II – czterolatki  III – czterolatki i pięciolatki.

Jesteśmy placówką kameralną. Od wejścia przedszkole sprawia wrażenie przytulnego i ciepłego miejsca. Szatnie znajdujące się przy salach zabaw pozwalają na codzienny kontakt rodziców i nauczycieli oraz przekazywanie na bieżąco informacji o osiągnięciach dzieci, ich problemach czy samopoczuciu.

Nasze sale są bardzo dobrze wyposażone w zabawki, pomoce i przybory do różnorodnych zajęć. Ich atrakcyjność zachęca dzieci do wejścia do środka i do zabawy. Wyposażenie ogrodu również daje dzieciom możliwość podejmowania urozmaiconych zabaw na powietrzu (zapraszamy do obejrzenia zdjęć).

Przedszkole czynne jest w godzinach 6.30 – 17.30.

Dzieci otrzymują trzy posiłki, tj.

• śniadanie o godz. 8.30
  • obiad o godz. 12.00
  • podwieczorek o godz. 14.30

Między posiłkami otrzymują owoce a przez cały dzień dostępna jest woda mineralna.

W naszym przedszkolu leżakują tylko dzieci z grupy I, dzieci starsze  z grup II i III odpoczywają podczas kwadransu na bajkę lub zabawy relaksacyjno – odprężającej.

Nasze nauczycielki posiadają duże doświadczenie w pracy pedagogicznej, rozumieją potrzeby dzieci, są pogodne i dają dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Interesują się nowoczesnymi formami pracy z dzieckiem i chętnie je stosują, dostosowując do indywidualnych możliwości swoich wychowanków. Stale doskonalą swoje umiejętności na studiach podyplomowych, szkoleniach, warsztatach.